Kvalitni-stěhování.cz / Stehování bytů, kanceláří a skladů - Praha a okolí / Levné stěhování bytů a firem Praha, ČR + EU

Vyplatí se stěhovat svépomocí?

Rozdíly při stěhování svépomocí a s pomocí stěhovací služby

Změna bydliště je nejen časově a občas i psychicky namáhavá, ale i finančně náročná záležitost. V každém případě si musíme obstarat krabice. Když využijete stěhovací firmu, určitě vám pracovníci pevné krabice nabídnou. Většinou se hradí pouze pronájem papírových krabic a případně krabice poškozené. Jsou firmy, které krabice a někdy i obaly nabízejí zdarma, bohužel to bývá zpravidla marketingový tah a krabice jim zaplatíte v jiných položkách.

Krabice na stěhování, jaké a kde je sehnat?

Plánujete-li stěhování svépomocí, obstarejte si nejlépe krabice od banánů. Cena za tyto krabice bývá zpravidla nula, nebo pouze „kafe“ pro skladníka v supermarketu, ale velmi časově náročné bývá jejich sehnání. Tam seženete dvě, tam jedna, tam maximálně čtyři. Musíte jezdit a jezdit.  Možná tím ztrácíte čas, anebo se stěhování stalo vaším koníčkem. Ovšem pro objektivní posouzení finanční náročnosti, nesmíme zapomínat na opotřebování vašeho vozidla a váš čas. Stěhovací firma vám naopak propůjčí i plastové přepravky na sklo a porcelán a vše doveze až do domu či bytu.

Cena za stěhování, jak k ní dojít?

Skutečná cena za celkové přestěhování závisí vždy na vzdálenosti místa, do kterého se stěhujete a objem stěhovaného majetku je zde také velmi důležitý. Časová náročnost i cena stoupají s rostoucí vzdáleností současného a budoucího bydliště.  Snáze se k sobě sestěhuje pár a mladá rodina, než se přestěhují rodina se staršími dětmi po patnácti letech soužití na jednom místě. Jednou z možností se však stále nabízí přestěhování svépomocí. Vyplatí se svépomocí stěhovat? To je otázka, kterou si zodpovíte vždy vy sami.

Stěhujeme bezpečně a s dostatečně velkým vozem?

Svépomocí to zvládneme za předpokladu, že jsme technicky i fyzicky zdatní, nemáme žádné tělesné omezení, nemáte příliš mnoho věcí, které by jste si neradi poničili, nebo o ně přišli úplně. Také je jednodušší stěhovat se na kratší vzdálenost a máme-li dost ochotných přátel. U nich opět zmiňuji fyzickou zdatnost a perfektní zdravotní stav, jinak vám prakticky budou jen překážet a mohlo by dojít ke zranění. V rámci jednoho města se to může zdát bez potíží a opravdu, vše lze lépe zorganizovat a pak během několika hodin odvozit své věci z jedné ulice do jiné nejlépe dostatečně velkou dodávkou půjčenou z půjčovny. Prostě si na určitý den objednáte dodávku, kamarády či známé a přestěhujete ty nejobjemnější věci, jako jsou skříně, nábytek a postele, ledničku, pračku, ale co piáno?... Nákladní nebo přímo vybavené stěhovací auto by se hodilo, nejlépe s hydraulickou plošinou, ale na to většinou nemáte řidičské oprávnění C či C+E a celkově je těžší tento vůz k zapůjčení sehnat. A samozřejmě je mnohem dražší. Dále je obtížné hydraulickou plošinu ovládat, a i když vám v půjčovně auto půjčí a nepříliš těžké ovládání vysvětlí, určitě vám neřeknou, že pro bezpečnost práce byste měli být proškoleni BOZP.  Když neodvozíte dodávkou vše v jeden den, na druhý den už dodávku z finančních důvodů nepůjčujete a zbylé věci odvozíte sami osobním autem. Pronájem dodávky na více jak dva dny už opět platíte jen pro váš koníček, protože to již oproti profíkům nic neušetříte.

Dobrou organizací stěhování máme půlku za sebou!

Otázek je spousta. Jak zorganizovat stěhování, abychom ho ve zdraví přežili my i naše vybavení domácnosti, nebo firmy? Stále se opakující otázka! Budeme se stěhovat svépomocí nebo si objednáme specializovanou firmu vybavenou veškerou potřebnou manipulační technikou, mladými a fyzicky zdatnými silnými muži? Měli bychom mít vždy na paměti, že ideálně zvolené stěhování je rychlé, pro nás nepříliš pracné a za odpovídající a příznivou cenu.

Se stěhovací firmou je přesun jednoznačně rychlejší a mnohem méně namáhavý!

Říká se, že mnohem, ale mnohem dražší. Samo sebou to tak být nemusí… Stěhujete celý velký byt a vaše práce vám stěhování zaplatí za dva dny? Ale vy na pár dní přestanete pracovat a pustíte se do stěhování sami? Není to hloupost? Věřte, že lepší je pozvat si profíky, posadit do houpacího křesílka vašeho dědu, který vše pomocí dioptrických brýlí monitoruje, podá vám po telefonu on-line informace, pomocí hole stěhováky popožene a vy vyděláte finance na stěhování ve vaší práci a ještě vám část peněz zbyde na malíře.

Pokud máme hodně věcí a dobré zaměstnání, troufám si tvrdit, že profesionálové se určitě vyplatí.

Stěhovací služby po Praze, jak se v nich vyznat?

Firmy si účtují v Praze práci v hodinové sazbě. Někteří i dispozičně, tedy nabízejí ceny pevné. Ovšem opět jen za přesně stanovených podmínkách, které ne vždy je možné dodržet. Další vydání znamená za těžké kusy, za každé patro k našemu bytu či kancelářských postor a pokud je objekt bez výtahu, cena se opět mírně zvyšuje. Rozhodneme-li se pro stěhovací firmu, je dobré se sejít s jejím zástupcem ještě před stěhováním a domluvit všechny podrobnosti včetně předběžné ceny.

Balení do krabic a plastových přepravek, kam se šaty na ramínkách?

Balit začínejte alespoň čtrnáct dnů předem, i po večerech, vždy jen několik krabic a bude to pro vás mnohem klidnější než nějaké „hurá akce“. Dokonce i schůzka s technikem dané firmy je lepší již ve stavu „rozpracovanosti“. To platí jen v případě, že nevyužíváte „stěhování na klíč“, což je kompletní služba, kde vám vše firma zabalí a opět podle fotografií vybalí do stejných pozic. Šaty vám určitě nezmuchlají, ale naopak zavěsí do závěsných šatních boxů.

Stěhujete-li se tak či tak, vždy si v novém bytě, domě či kanceláři zjistěte rozměry a prostorové uspořádání, předem si rozkreslete, kam přijde jaký kus nábytku. Krabice si důkladně popisujte.

Rozhodně stěhování s firmou bude nejen rychlejší, ale také méně namáhavé a preciznější. Jak je to finančně náročné musíte posoudit sami.

Jiří Coufal - Představení

Dobrý den, ať už připravujete stěhování nebo jen zvažujete budoucí spolupráci byl bych rád, kdybyste věděli, kdo se pohybuje za kvalitním-stěhováním.cz.

přečíst celé

Stěhování bytů v Praze

I v roce 2017 nabízíme stěhování bytů v Praze za naprosto nejlepší cenu na trhu. Cenu kterou nabídneme i dodržíme a to bez dalšího, umělého navyšování. Chcete byt v Praze přestěhovat levně? Obraťte se na nás.

přečíst celé

Levné krabice na stěhování

Našim zákazníkům nabízíme ty nejlepší speciální papírové krabice na stěhování. Nyní pronájem se slevou 50%.

Stěhování těžkých břemen

Nabízíme profesionální stěhování těžkých břemen a nadměrných předmětů jako klavíry, pianina, piana, trezory, IT techniku, kopírky, servery a podobně.

Levné stěhování bytu v Praze

Levné lokální stěhování po Praze lze uskutečnit v ranních i večerních hodinách, a to i o víkendu. Do lokálního stěhování počítáme se širším okrajem Prahy.

Vyklízení a ekologická likvidace

Provádíme kompletní servis vyklízení po městě Praha a ve Středočeském kraji. Od vyklízení malých prostor (bytů, půd, sklepů) až po vyklízení velkých pozemků, hal či starých továren.

Expresní pomoc v nouzi

Vytopení bytu, živelné pohromy a jiné situace. Vystěhujeme, uskladníme, vysušíme, nastěhujeme!

Slevy - Akce - Naše služby

Levné stěhování - AKCE - stěhování od 700Kč/hod - více v ceníku
Po celý rok sleva 10 - 20 % pro studenty a seniory.
Při stěhování po Praze vám neúčtujeme kilometry.

"Chceme být zákazníkovi profesionálním partnerem. Naším cílem je zajištění maximální kvality za rozumnou cenu a navázání dlouhodobých vztahů."
Jiří Coufal, jednatel

Fotogalerie

Fotogalerie - Z našich zakázek - Stěhování těžkých břemen
Fotogalerie - Z našich zakázek - Mezinárodní stěhování
Fotogalerie - Z našich zakázek - Stěhování oblečení a šatníku
Fotogalerie - Z našich zakázek - Ukotvení břemen při stěhování
Fotogalerie - Z našich zakázek - Stěhování bytu v Praze
Fotogalerie - Z našich zakázek - Stěhování bytu v Praze
Fotogalerie - Z našich zakázek - Uložení nábytku a jeho stabilizace
Fotogalerie - Z našich zakázek - Stěhování v satelitním městečku
Fotogalerie - Z našich zakázek - Bezpečné uložení křehkých předmětů