Kvalitni-stěhování.cz / Stehování bytů, kanceláří a skladů - Praha a okolí / Levné stěhování bytů a firem Praha, ČR + EU

Rady a tipy - Jak na stěhování

Na které stěhované věci je rozhodně nutné předem upozornit stěhovací firmu?

Stěhování bez zbytečného stresu?

Čeká vás stěhování a máte obavy ze stresu, který očekáváte? Připravili jsme pro vás 10 praktických rad jak zvládnout stěhování bez stresu, díky kterým se vám stres ze stěhování vyhne a pokud ne, lépe stěhování zvládnete. Máte ze stěhování stále obavy? Tak ho svěřte nám a na zbytek dne máte volno.


Přípravy na stěhování – kde může vzniknout zásadní problém?

Zásadní a obtížně řešitelné problémy mohou vzniknout hlavně tam, kde máte vůči někomu závazky. To znamená s dětmi a s vaším případným pronajímatelem pronajímaného bytu či jiné nemovitosti.
Děti mohou stěhování snášet velmi obtížně, zvláště pokud je vytrhnete z jejich prostředí, na které jsou zvyklé a v němž se cítí dobře. Tzn. od kamarádů, spolužáků, ze zájmových kroužků apod. Záleží samozřejmě na jejich věku, ale důvody stěhování často nejsou schopny pochopit a nebo je chápou jen těžko. Proto na ně v záplavě starostí se stěhováním nezapomínejte. Nezapomínejte, že i ony žijí svůj život a mají svoje důvody. Mluvte s nimi, vysvětlujte, aktivně je do stěhování zapojte hned od začátku – vezměte je co nejdříve na prohlídku nového domova a okolí, ukažte jim pozitiva, nechte je plánovat, dovolte jim na změnu se těšit.
Pokud bydlíte v pronájmu bytu, dá se předpokládat, že vznikne problém v případě, že nájemní vztah potřebujete ukončit mimo řádný termín. Pokud nemůžete se stěhováním čekat, až uplyne výpovědní doba, budete se muset nějak domluvit s pronajímatelem. Jestli se vám to podaří či nikoli, to je otázka. Každopádně si s ním promluvte a pokuste se najít řešení, které by bylo přijatelné pro obě strany (např. za sebe můžete najít náhradu, nebo můžete požádat o akceptaci nižší sankce). V každém případě, než začnete jednat s pronajímatelem o ukončení nájmu, prostudujte si znovu podrobně obsah vaší nájemní smlouvy.

Co by měla obsahovat „pohotovostní“ taška ?

Základní věci, které budete potřebovat během cesty a během prvních dnů, ještě než se v novém domově vybalíte, si nachystejte zvlášť. Taková „pohotovostní“ taška by měla obsahovat:

pravidelně užívané léky
léky na tišení bolesti, příp. na nervy
hygienické potřeby (pastu a kartáček na zuby, mýdlo, holení apod.)
spodní prádlo a oblečení na spaní
brýle
svačinu a termosku s čajem nebo s kávou
zavírací nůž, papírové ubrousky
peníze, kartu
cennosti, které nechcete svěřit stěhovákům
mapu, navigaci

 

Jak správně připravit věci k transportu? Obecné zásady balení a tipy

Balení věcí je náročná etapa stěhování, zvláště pokud stěhujete kompletní a zabydlenou domácnost. Jak ji zvládnout co nejlépe, abyste ušetřili nejen peníze, ale také čas a nervy nejen při balení, ale i při vybalování v novém působišti, to vám poradíme na následujících řádcích.
V první řadě se zbavte všech přebytečných a nepotřebných věcí. Ušetříte peníze za stěhování něčeho, co vůbec nepotřebujete a co vám v novém působišti bude stejně nejspíš jen překážet.
Vyhoďte také věci, které rychle podléhají zkáze, např. potraviny.
Při balení mějte po ruce pytel nebo koš na další věci, které vytřídíte k vyhození.
Předem si zajistěte dostatečné množství balicího materiálu. Krabic mějte zhruba o 15 % více, než odhadujete, že budete potřebovat. Většina stěhovacích firem balicí materiál prodává, některé firmy svým klientům krabice na stěhování zdarma zapůjčí. Kromě krabic si připravte i další materiál, jako jsou bublinkové fólie, polystyrén, fixační fólie na nábytek, lepící pásky, popisovače atd.
Nezapomeňte na nářadí, které budete potřebovat (šroubováky apod.)
Při balení postupujte systematicky.
Zvlášť si nachystejte základní věci na první dny, než se v novém domově vybalíte (osobní věci, oblečení, hygienické potřeby, léky apod.).
Cenné věci, hodinky, osobní doklady a jinou těžko nahraditelnou dokumentaci nebalte tak, aby se vám mohla „ztratit“ v záplavě ostatních věcí.
Při balení začněte s nejméně nebo nepravidelně používanými věcmi, jako jsou knihy, cédéčka, oblečení.
Na závěr balte věci, které budete potřebovat hned po přestěhování.
Každou místnost balte zvlášť, jednu po druhé.
Každou zabalenou krabici nebo pytel by měla unést jedna osoba.
Věci balte jednotlivě do papíru či fólie a takto zajištěné proti rozbití skládejte do krabic. Křehčí věci v krabici ještě prokládejte. Pokud použijete ručníky nebo oblečení, budou krabice těžší.
Dno krabic zajistěte proti propadu (podlepením lepicí páskou do kříže) a proti nárazu (dno vystelte zmuchlaným papírem), abyste zamezili poškození věcí.
Těžší věci přijdou na dno, lehčí nahoru. Totéž platí při nakládce do auta, lehčí krabice budou stát na těžších.
Těžké věci by měly být v menších krabicích.
Po naplnění krabice vyplňte prázdná místa balicím papírem, novinami, bublinkovou fólii, případně ručníky apod., aby se věci při transportu nehýbaly a nepoškodily.
Noviny používejte pouze tehdy, pokud nehrozí poškození věcí od tiskařské barvy.
Všechny jednotlivé části, které tvoří jednu věc (např. hi-fi věž), sbalte pospolu.
Podobné věci (např. jednotlivé dekorační předměty nebo drogérie) anebo věci, které chcete mít v novém bydlišti umístěné pospolu (např. věci z poličky) balte do jedné krabice či pytle.
Každou krabici popište a to dvěma údaji. Za prvé, co obsahuje. Za druhé, kam se má v novém domově složit. Pro usnadnění a urychlení práce stěhovákům určete pro každou místnost srozumitelnou zkratku (o – obývací pokoj, k – kuchyň) a barevné označení (např. kuchyň – červená, obývací pokoj– zelená)- používejte barevné samolepky.
Květiny zalijte tak, aby pro ně zálivka byla postačující, ale aby jí nebylo zbytečně moc kvůli váze. Pokud se stěhujete v zimním období, vezměte v úvahu mráz.

Praktické rady a tipy k organizaci stěhovací akce

Dříve, než se do stěhovací akce pustíte

Vytvořte si plán.
Naplánujte náklady a stanovte si rozpočet.
Vyčleňte si dostatek času.
Pokud využíváte služeb stěhovací firmy, udržujte s ní úzký vztah, spolupracujte s ní.


Před zahájením stěhovací akce, před příjezdem stěhovací firmy.

S předstihem se zbavte nepotřebných věcí a všeho, co stěhovat nebudete. Všechny sbalené věci si označte, popište krabice apod., ať později víte, kde je co uloženo. Označte věci, které se budou stěhovat a které nikoli. Udělejte si seznam.

Věci, které poveze stěhovací auto, oddělte od těch, které si povezete sami.

V jednotlivých místnostech zorganizujte prostor tak, aby se při stěhování dalo snadno s nábytkem a ostatními věcmi manipulovat.

Pro děti sbalte tašku „pro strýčka příhodu“, tzn. se všemi věcmi, které byste pro ně mohli nutně potřebovat v případě nenadálých komplikací (oblečení, pití, deka, hračka apod.).

V podstatě podobným způsobem se postarejte o své domácí mazlíčky, zvažte způsob transportu.

Pro stěhovací auto zajistěte vhodné a dostatečné místo na zaparkování, a to jak v místě nakládky, tak v místě vykládky. Zvláště
ve městech není radno tuto přípravu podcenit.

Po příjezdu stěhovací firmy

Navoďte příjemnou a přátelskou atmosféru.
Prostudujte si smlouvu a ujistěte se, že je vše jasné ohledně případných dodatečných nákladů, které si stěhováci budou účtovat.
Vedoucímu stěhovací party sdělte svoje představy ohledně organizace stěhování a vše v souvislosti s tím s ním proberte, projděte
společně jednotlivé místnosti. Vytvořte společně oficiální seznam věcí s popisem jejich stavu pro případ reklamací.

Předejte stěhovákům plánek, ze kterého bude patrné, v jakých místnostech, kde a jak mají být jednotlivé předměty vyloženy.
Upozorněte na předměty, se kterými je třeba zacházet obzvlášť opatrně.
Před odjezdem se ujistěte, že je naloženo vše, co se má stěhovat a naopak že věci, které mají zůstat, se skutečně neodváží.
S řidičem si vyměňte na sebe kontakty na mobil (mějte po ruce i číslo na firmu) a ujistěte se, že řidič ví, kam má jet.
Zamkněte, případně předejte realitu a pro všechny případy nechejte u sousedů na sebe kontakt.

Po příjezdu na nové místo

Jednotlivé místnosti označte, aby bylo jasné, co mají stěhováci kam vykládat.
Rozhodněte se, zda nabídnete stěhovákům občerstvení, zda jim dáte „tuzér“. Pokud ano, zmiňte se o tom kvůli další motivaci.
Tringelt dejte na závěr šéfovi (většinou je to řidič), aby jej rozdělil i ostatním.
Pokud budete platit hotově přímo stěhovákům, což je běžná praxe, připravte si peníze.
Na vykládku průběžně dohlížejte, kontrolujte stav věcí. Totéž udělejte na závěr, ověřte si, že je vše v pořádku a že nic nechybí.
Při vybalování začněte dětským pokojem a ložnicí.
Je naší prioritou, aby stěhování proběhlo k Vaší naprosté spokojenosti, a i proto jsme pro Vás připravili následující informace,
rady a tipy:

Domníváte-li se, že byste si raději stěhování zorganizovali sami, je možné si na vámi zvolený termín půjčit dodávku nebo nákladní vůz. V takovém případě je ale třeba počítat s tím, že řízení většího vozu vyžaduje rozšířený řidičský průkaz a zapomínat nelze ani na vysokou kauci při zapůjčení vozu. Samotné půjčení nákladního vozu se pohybuje v rozpětí 4.500-8.500 Kč/den bez DPH a pohonných hmot.
Pokud byste však raději využili služeb specializované stěhovací firmy, máte následující možnosti:
Můžete si objednat pouze auto s řidičem a nakládku a vykládku zvládnout vlastními silami (případně poprosit o nošení předmětů i rodinu, kamarády či známé). Nicméně i tak Vám naše firma nabídne prostřednictvím zkušeného řidiče-stěhováka maximum in formací k bezpečnému přemístění Vašich věcí. Někdy se ovšem stěhování na tento způsob může prodražit více než stěhování s našimi pracovníky - na kamarády zkrátka bič neupletete:-) Tuto variantu proto doporučujeme spíše při menším množství převážených věcí.
Nejvhodnější variantou časově i finančně úsporného stěhování je stěhování s optimálně zvoleným typem vozu a počtem pracovníků. V tomto případě Vám naše stěhovací firma vše bezpečně naloží, převeze a vyloží. Na Vás tedy je stěhované věci sami zabalit a zase vybalit. Dále si můžete vybrat, zda si necháte stěhované věci vyložit do jednoho nebo dvou pokojů, s tím, že Vy si vše sami rozmístíte, nebo si můžete nechat nábytek našimi pracovníky rozmístit na finální místo - stěhování se nijak výrazně neprodlouží a Vy si ušetříte fyzicky náročnou práci.


Třetí, pro klienta nejpohodlnější variantou je “stěhování na klíč”, při němž se samotného stěhování vůbec nemusíte osobně zúčastnit, vše zařizuje stěhovací firma, tzn. rozmontuje a zabalí všechny věci v původním bytě/domě/sídle firmy, přestěhuje je, rozbalí, smontuje a nainstaluje nábytek na určené místo - vše dle předchozí domluvy a stěhovacího projektu. Tento typ stěhování klade na stěhovací firmu vyšší nároky, a proto je pro klienta finančně nákladnější. Naše firma však má i s touto variantou, vhodnou zejména pro časově vytížené klienty či pro firmy, bohaté zkušenosti. Bez ohledu na zvolenou variantu celková cena za stěhování vždy závisí na objemu stěhovaných věcí, na vzdálenosti přepravy a na podmínkách v místech nakládky a vykládky.

Na Vás je tedy už jen výběr způsobu stěhování. Aby Vaše stěhování proběhlo rychle, bez zbytečných nákladů a beze stresu, máme pro vás následující rady a tipy:

Věříme, že vložíte důvěru do naší stěhovací firmy. Uděláme vše pro to, aby vaše stěhování proběhlo hladce k vaší plné spokojenosti.

 

Kde nahlásit změnu adresy

Osobní finance apod.

Komerční služby

Ostatní

Jiří Coufal - Představení

Dobrý den, ať už připravujete stěhování nebo jen zvažujete budoucí spolupráci byl bych rád, kdybyste věděli, kdo se pohybuje za kvalitním-stěhováním.cz.

přečíst celé

Stěhování bytů v Praze

I v roce 2017 nabízíme stěhování bytů v Praze za naprosto nejlepší cenu na trhu. Cenu kterou nabídneme i dodržíme a to bez dalšího, umělého navyšování. Chcete byt v Praze přestěhovat levně? Obraťte se na nás.

přečíst celé

Levné krabice na stěhování

Našim zákazníkům nabízíme ty nejlepší speciální papírové krabice na stěhování. Nyní pronájem se slevou 50%.

Stěhování těžkých břemen

Nabízíme profesionální stěhování těžkých břemen a nadměrných předmětů jako klavíry, pianina, piana, trezory, IT techniku, kopírky, servery a podobně.

Levné stěhování bytu v Praze

Levné lokální stěhování po Praze lze uskutečnit v ranních i večerních hodinách, a to i o víkendu. Do lokálního stěhování počítáme se širším okrajem Prahy.

Vyklízení a ekologická likvidace

Provádíme kompletní servis vyklízení po městě Praha a ve Středočeském kraji. Od vyklízení malých prostor (bytů, půd, sklepů) až po vyklízení velkých pozemků, hal či starých továren.

Expresní pomoc v nouzi

Vytopení bytu, živelné pohromy a jiné situace. Vystěhujeme, uskladníme, vysušíme, nastěhujeme!

Slevy - Akce - Naše služby

Levné stěhování - AKCE - stěhování od 700Kč/hod - více v ceníku
Po celý rok sleva 10 - 20 % pro studenty a seniory.
Při stěhování po Praze vám neúčtujeme kilometry.

"Chceme být zákazníkovi profesionálním partnerem. Naším cílem je zajištění maximální kvality za rozumnou cenu a navázání dlouhodobých vztahů."
Jiří Coufal, jednatel

Fotogalerie

Fotogalerie - Z našich zakázek - Stěhování bytu v Praze
Fotogalerie - Z našich zakázek - Stěhování rodinného domu v Praze
Fotogalerie - Z našich zakázek - Levné stěhování v Praze
Fotogalerie - Z našich zakázek - Příprava na stěhování + vozík
Fotogalerie - Z našich zakázek - Stěhování bytu v Praze
Fotogalerie - Z našich zakázek - Stěhování pianina
Fotogalerie - Z našich zakázek - Stěhování bytu v Praze
Fotogalerie - Z našich zakázek - Mezinárodní stěhování
Fotogalerie - Z našich zakázek - Stěhování bytu v Praze